Címke: „szegénylegények”

Találatok száma: 9

magazin

Most jön csak az igazán nagy magyar filmdömping

Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…

tovább

hír

Jancsó-retrospektív kezdődött Párizsban

Jancsó Miklós Szegénylegények című filmje felújított változatának bemutatásával kezdődött meg nagy érdeklődés mellett a rendező munkásságának…

tovább

hír

Aukción a Szegénylegények plakátja

Mintegy 170 magyar és külföldi filmposzter kerül kalapács alá a BÁV első plakátaukcióján, amelynek kiemelkedő darabja Jancsó Miklós Szegénylegények…

tovább

magazin

Ezeket nézd, ha a francia Riviérán jársz!

Szerdán veszi kezdetét a 68. Cannes-i Filmfesztivál, amelyen Nemes Jeles László és első játékfilmje, a Saul fia is az Arany Pálmáért versenyez. A…

tovább

hír

Jancsó-film a „Cannes Classics” válogatásban

Magyar klasszikust hívtak meg a május 13-án kezdődő 68. Cannes-i Filmfesztiválra: az idén ötvenéves Szegénylegények című kultikus filmet újra…

tovább

hír

Fényírók hívják Jancsót!

Rendhagyó Fényíró Filmklubban készül a BKF november 27-én. A Művész mozi nagytermének vendége Jancsó Miklós lesz. A rendező Skype-on válaszol majd a…

tovább

filmrészletek

Szegénylegények

A film a mindenkori elnyomó hatalom működésének mechanizmusait modellezi. Általános érvényű történelmi parabola a hatalom és az egyén…

tovább

magazin

Kozák András halálára

Milyen hálátlanok, s milyen feledékenyek vagyunk! Most, hogy meghalt, ismét rivaldafénybe került Kozák András: kollégák emlékeznek rá, méltatják…

tovább

hír

Elhunyt Kozák András

Életének 62. évében elhunyt Kozák András színművész - tudatta a Magyar Színházi Társaság az MTI-vel csütörtökön. A Kossuth- és Jászai-díjas érdemes…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Te tudtad, hogy az útlevél le tud járni, és benne van, hogy mikor?

Tesó

Oszd meg! Az összes idézet